X
تبلیغات
زولا

دشت بزرگ اینجاست . . .

زندگی نامه شهید حسن اسکندری

زندگی نامه شهید حسن اسکندری
شهیددرسال1344دراسلام آباد اهوازودر خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود.
از زمان طفولیت،مقید به نماز،روزه وسایر مسائل شرعی بوده واز بزرگترین خصایص اخلاقی ایشان احترام بی نهایت به پدر،مادر وبزرگتر،حسن خلق و رعایت ادب در تمامی موقعیتهابود.
با شروع جنگ تحمیلی وبه اقتضای سن پایین، تقریبا به صورت شبانه روزی در مسجد امیرالمومنین(ع)به عنوان رزمنده پشت جبهه فعال ودر اولین فرصت در سن16سالگی به جبهه اعزام گردید.
اولین مجروحیت جدی وی، در عملیات والفجر مقدماتی حادث که موجب جراحات شدید و بستری شدن به مدت 3ماه در تبریز گردید.با ترخیص از بیمارستان وعلیرغم معلولیت پیش آمده در دست راست،باز هم بلافاصله عازم جبهه شد.
جراحت بعدی شهید در عملیات فاو واز ناحیه پای راست اتفاق افتاد که با درمان مختصر بازهم راهی منطقه عملیات گردیده وتا لحظه شهادت در عملیات کربلای5در منطقه شلمچه در جبهه باقی ماندند.نکته حائز اهمیت دیگر در مورد شهید اینکه،در فرصتهای کوتاه و محدودی که در مرخصی بودند از درس و تحصیل غافل نبوده و تقریبا تا مقطع دیپلم به صورت پاره وقت ادامه تحصیل دادند.دفتر زندگی شهید در تاریخ1بهمن1365در عملیات کربلای5ودر منطقه شلمچه بسته شد.روحش شاد و یادش همیشه گرامی باد.ستاد بزرگداشت شهدای دشت بزرگ

با سپاس از آقای اسحاق اسکندرینظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)